DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

PAKETLEME MALZEMESİ KALİTESİ
 Firmanın paketleme sistemi, paketleme yaparken kullandığı malzemeleri, inceleyiniz…
Öncelikle Ambalaj maddesinde Baloncuklu Naylon Kullanılmasını istediğinizi belirtiniz. Firma Battaniye Kullanmak isteyebilir, Battaniye toz ve kiri muhafaza ettiği için önceki nakliyelerin kirini barındırır.
İp yerine tek kullanımlık Koli bandı çok daha iyi sonu verecektir. İp kullanımında ise sonuç hüsrandır. İp eşyalarınıza izi kalmış hasarlar verir.
Varil türü kapları kabul etmeyiniz. Bunu öncelikle telefonda belirtiniz. Kutulu taşıma isteyiniz.
Elbiseler için özel askılı kutular ya da muhafaza kabinleri isteyiniz. Çoğu firmada bu vardır.
FİRMANIN TECRÜBELİ OLMASI İYİDİR
Tecrübe Firmanın özünde birçok sorunların üstesinden gelebilme çözebilme yetisinin birikmesini sağlar.
Çok eskilerde kurulmuş Türkiye şartlarında ayakta kalabilmiş bir firma her zaman için oluşabilecek mal zararınızın ödenme garantisi olabilir.
Ön Telefon görüşmesinde; firma sekreterle anlatım otomatik santral gibi göz boyayıcı reklamasyon malzemeleri kullanabilir. Ancak temelde kendinden emin bir nakliyeci abartılmamış hizmet anlatımı samimi bir yaklaşım her zaman daha iyidir.
Mutlaka Eşyayı görmesi için Ekspertiz elemanı isteyiniz.
 
 Zamanlamayı iyi ayarlamalısınız. Hafta içi ev nakliyesi her zaman daha ucuza yapılacaktır bunu bilin. Bütün firmalar hafta içi boş günlerini doldurabilmek için fiyat kıracaklarıdır.
Taşınacağınız ve çıktığınız ev apartman v.b. yerde komşularınız tatil günü gürültü istemeyecektir.
Tatil günleri taşımada asansör kullanımı da imkânsız hale geleceğinden tatil günleri taşınma her zaman daha pahalı olacaktır.
SÖZLEŞMEDE
Sakın parayı sözleşmede peşin ödemeyin. Avans mutlaka vermelisiniz (keşke oda olmasa) Ancak Parayı peşin öderseniz kamyonun geç gelmesi veya hiç gelmemesi tehlikesi her zaman vardır. (Burası Türkiye)
Nakliye sonunda sözleşmede belirtilen paranın geri kalan kısmını ödeyiniz.
Taşınma sigortanızı malın muhtemel bedeli üzerinden mutlaka yaptırınız. Bunun için gelen kamyonla birlikte poliçenizi hazırlatın.
Sözleşme sırasında görevli elemanın aynı zamanda taşıma ekibini yönetmesini isteyiniz. Böylelikle ” bizim bundan haberimiz yoktu” veya ” o kişi burada yok biz bunu yapamayız” gibi bir kaçışla yüz yüze kalmazsınız.
Yaşayabileceğinizi tahmin ettiğiniz her sorunu ayrı ayrı maddeler halinde çözümleriyle birlikte sözleşmeye geçirin.
Çok Eşya, Yüksek katlar, gibi çok eleman ve büyük kamyon isteyen taşınmalarda bu hususu çok iyi hesaplayıp gelen ekipte personel sayısını ve kamyon büyüklüklerinin sözleşmeye uygunluğunu arayınız.
Çok eşya varsa muhakkak sözleşmeye büyük yanında küçük kamyonda ekleyip maliyeti tutarında sözleşme yapınız. Kamyona sığmayacak eşyanın sonradan büyük sorun yaratacağını sakın unutmayınız.
 
Evden eve Nakliyat Kamyonunun temiz ambalaj malzemelerinin sizin için yeni olacağının garantisini isteyiniz. Kamyon nakliyat için geldiğinde kamyon içine girerek koku ve rutubeti kontrol ediniz.
TAŞINMA SIRASINDA
Ekip Başı ile sözleşme maddelerini gözden geçiriniz. Gelen kamyon ya da kamyonların büyüklüklerinin sözleşmeye uyup uymadığına bakınız.
 
Çok eşya için bir gün önceden paketleme elemanları isteyiniz
Çok ve kırılabilecek eşya bolluğu nakliyeyi kamyonu diğer taşıma elemanlarını çok oyalayacak bekletecektir. Bu durumda bir gün önceden paketleme yapma işinin bitmesinde fayda vardır.
Paketleme Elemanlarının elleri temiz olmalı. Tırnakları uzun olmamalı.
Gıda maddelerini taşımak iyi değildir. Gıda maddelerinin taşınma öncesinde bitmesini sağlamakta fayda vardır.
Buzdolabını taşınma öncesinde erken kapatıp defrost yapmasını sağlayıp taşınma sonrasında 1 saat dinlendirip gazla birlikte yoğunlaşan motor yağı dibe sızmadan çalıştırmayınız.
 
Elemanların formalı olması iyidir. Elbiselerinin temizliği sizin eşyanızın da temizliği demektir. Bu hususu taşınma öncesi sözleşmede belirtiniz


 
EKSPERTİZ SERVİSİ
nakliye eksperi
Eşyalarınız taşınmadan bir kaç gün önce firmamız eksperi sizi ziyaret ederek eşyalarınız ve evinizin konumu hakkında bilgi sahibi olur

buna göre eşyalarınızı taşımak için gelen ekibimizi bu bilgilere göre yönlendirir gerekli araç ve teçhizatını temin edip eşyaların taşınması aşamasında hersongi bir soruna mahal bırakılmaz

ULUSLARARASI EVDEN EVE NAKLİYAT
uluslararası evden eve Firmamız Çamoğlu nakliyat yurt içi ev eşyası taşımanın yanı sıra uluslararası evden eve nakliyat hizmetini de en üst düzeyde müşterilerine sunmaktadır. Başta tüm Avrupa ülkeleri Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Fransa, İngiltere, İsviçre, İtalya, ispanya, Arnavutluk, Bosna hersek, Polonya, Romanya, diğer tüm Avrupa ülkeleri Devamı>>>
 
ULUSLARARASI NAKLİYAT
evden eve nakliyat KARA YOLU
Dünyanin bir cok Ulkesinde cozum ortagi olarak calistigimiz guvenilir acentalarla isbirligi yaparak, karayolu ile yurt disi yapacaginiz veya yurt disindan Devamı>>>>
HAVA YOLU Hava yolu tasimaciligi pahali bir tasimacilik olmasina ragmen guvenli ve hizli olmasi acisindan acil tasimalarda her zaman musteri destegini alarak yerini korumustur, Devamı >>>>
DENİZ YOLU
Dünyada liman sehri olan her ulkeye denizyolu ile evden eve adres veya liman teslim esyalarinizi tasiyoruz. Esyalarinizi konteynir icinde deniz yolu Devamı >>>

 
Uluslararası evden eve nakliyat ; Mobel transport
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK ANKARA

uluslararası nakliyat